KONST / Litografier / Färglitografi 14052085
nr 1405 2085
Maj Fagerberg
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, "Kvinnokarl". Signerad och numrerad 200-upplaga. Motivet: 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm
Maj Fagerberg, svensk illustratör och författare född 1947 i Krylbo, Dalarna.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:22:01
11/6 10:09:51
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Maj Fagerberg
Läs mer om Maj Fagerberg